Няколко обяснения и няколко ценни съвета
Снимка: Shutterstock
Кратерите върху Луната привличат мечтателите, но разширените пори на лицето могат да провалят всяка мечта за по-красива външност. Можете да ги замаскирате с фон дьо тен или друга козметика, може да се консултирате със специалист, който да ви препоръча избавяне от тях с помощта на процедури.
Но при всички случаи е добре да знаете повече за това как възникват и как да ги заличавате.
Какво ги предизвиква
Повърхността на кожата на всеки човек има пори, които произвеждат натурални масла, съхраняващи влагата в кожата.
Ако мастните жлези започват да произвеждат прекалено много мазнина, това води до разширяване на порите. А това се случва под влияние на повечето слънчева светлина, стрес, неправилно хранене и вредна козметика.
Разширяването на порите обаче не само е некрасиво, но и намалява еластичността на кожата. Естественото производство на колаген намалява с годините и кожата губи своята свежест и еластичност. Още един фактор, който влияе за разширяването на порите и не можем да контролираме, е наследствеността.
И все пак има някои неща, които подлежат на контрол:
Правилно хранене
Диетата, към която се придържате, влияе на активността на мастните жлези и в положителен, и в отрицателен смисъл. Козметолози препоръчват да се намалява количеството на въглехидрати и продукти със захар, тъй като те увеличават производството на кожна мазнина.
В менюто ви трябва да присъстват подправки, като риган, чесън, канела, джинджифил и карамфил, тъй като те влияят на производството на колаген.
Редовната консумация на зелен чай и пресни зеленчуци и риба помага за намаляване на порите, а също и предотвратява появата на акне.
Дълбоко почистване
В разширените пори се събират остатъци от козметика, мръсни частици от околната среда и други клетки, които могат да доведат до възпаление, затова щателното почистване и овлажняване на кожата не е за подценяване.
Избирайте почистващи средства, съдържащи киселини, а не скраб. Всекидневно нанасяйте слънцезащитни продукти, дори навън да е облачно, за да не се уврежда колагена в клетките.
Използвайте и ексфолианти, за да отстраните мъртвите кожни клетки, които запушват порите, но не по-често от веднъж-два пъти седмично. И после непременно нанасяйте тоник който нормализира киселинността на кожата.
Правилна козметика
Четете внимателно нейния състав! Ако става дума за гримове, убедете се, че използвате не комедогенни средства, които ще засегнат порите, а продукти със сулфати на цинк, биотин и кофеин, които контролират производството на пот.
Избягвайте също продукти със съдържание на спирт, минерални масла или талк, защото те запушват порите.
Стабилна хидратация
Ако кожата ви е склонна към омазняване, значи не бива да пропускате допълнителното овлажняване със специална козметика, подходяща за вашия тип кожа. Това ще позволи изработените масла да работят в епидермиса, а не да се отделят в порите.
Марина Атанасова по материали на heroine.ru
В рамките на форума бяха представени тревожните данни, които подчертават значимостта на грижата за недоносените деца и важността на профилактиката и ранната диагностика.
Снимка: Фондация „Нашите недоносени деца“
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари